Vertimai internetu

» Paslaugos » Vertimai internetu

Mūsų įmonė klientams lingvistines paslaugas teikia nuo 2001 m. Technologijų naujinimas ir naujų procesų diegimas mūsų kasdieniame darbe visada yra vienas svarbiausių tikslų. Jei anksčiau vertėjai vertimus atlikdavo perrašinėdami tekstą į lapą ranka, tai dabar visi darbai atliekami elektroniniu formatu, o kartais net ir naudojant kompiuterines vertimo programas, kurios padeda vertėjui sutaupyti laiko, identifikuodamos pasikartojančius vertimų segmentus ir automatiškai užpildydamos trūkstamą informaciją. Šiandien jau nėra aktualu turėti tekstą fizinėje formoje, taigi vertimai internetu yra pagrindinis užsakymo gavimo ir pristatymo kanalas.

Dažniausiai vertimo paslaugos internetu yra teikiamos el. paštu. Kadangi jau nėra reikalo turėti teksto fizinėje formoje, toks bendradarbiavimo būdas yra daug patogesnis tiek mums, tiek mūsų klientams. Dirbant elektroninėje erdvėje yra sutaupoma daug laiko, taip pat ir pinigų popieriui, o ką jau bekalbėti apie gamtosaugą – darbas elektroninėje erdvėje nereikalauja popieriaus sąnaudų.

Kalbant apie tekstų vertimą internetu kai kam gali susidaryti įspūdis, kad vertimai atliekami naudojant visiems gerai žinomus nemokamus internetinius vertimo įrankius, kaip „Google Translate“. Visgi vertėjai nėra linkę naudoti šio įrankio, nes vertimų kokybė dažnai būna prasta – vertimai būna pažodiniai, kalbos stilius prastas, neatsižvelgiama į bendrą teksto pobūdį, kontekstą ar tematiką. Klientas, gavęs tokį vertimą, gali lengvai nustatyti, kad jis buvo verstas su internetiniu vertimo įrankiu. Šie įrankiai nėra populiarūs vertėjų bendruomenėje. Internetiniai vertimo įrankiai visai netinkami naudoti, kai verčiama į kalbas, kurios nėra pasaulyje plačiai paplitusios, įskaitant ir lietuvių kalbą.

Vertimus internetu galime pateikti tiek kompiuterinių tekstinių failų (kaip docx), tiek ir grafinių failų (jpeg, png, psd, pdf) formatu. Vertimai internetu taip pat gali būti pateikti ir naudojant komunikacijos technologijas, pavyzdžiui, „Skype“. Tuomet galime teikti lingvistines konsultacijas realiu laiku arba net ir vertėjauti žodinio nuosekliojo vertimo būdu. Be to, vertimus galime atlikti tiesiog susirašinėdami el. laiškais, programėlėmis „Messenger“, „Whatsapp“ ir kt. Dokumentų vertimų internetu kaina nė kiek nesiskiria nuo fiziškai pateiktų dokumentų, todėl galite patys nuspręsti, koks vertimo pateikimo būdas jums patogesnis.

Vienintelė situacija, kai vertimai internetu yra negalimi yra dokumentų notarinis tvirtinimas. Notarų darbo nuostatos ir įstatymai reikalauja, kad atliekant notarinį patvirtinimą būtų pateiktas fizinis dokumento variantas. Ant dokumentų notaras turi pasirašyti bei padėti fizinį atspaudą. Esant reikalui mielai pasirūpinsime jūsų dokumentų notariniu tvirtinimu, nes glaudžiai bendradarbiaujame su kaimynystėje esančiais notarų biurais.

Vertimai internetu yra siūlomi šiomis kalbomis: anglų, lietuvių, latvių, estų, rusų, lenkų, vokiečių, prancūzų, ispanų, čekų, kroatų, bulgarų, vengrų, italų, rumunų, slovakų, slovėnų, graikų, danų, olandų, švedų, norvegų, suomių ir daugeliu Azijos kalbų.

Mielai lauksime elektroninių užklausų internetu arba skambučių internetu. Mūsų biuras įsikūręs Vilniuje, Šiaurės miestelyje – užsukite ir pakonsultuosime visais lingvistiniais ir susijusiais klausimais.